Польща ініціює саміт Веймарського трикутника щодо України

bankova.com.ua, 2022-02-03 14:34
Польща ініціює саміт Веймарського трикутника щодо України
Варшава намагається організувати наступного тижня саміт Веймарського трикутника (Польща, Німеччина, Франція) на найвищому рівні.

Як передає Укрінформ, головною темою переговорів президентів Польщі і Франції Анджея Дуди і Еммануеля Макрона, а також німецького канцлера Олафа Шольца має бути ситуація навколо України, повідомив у коментарі TVP INFO голова Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох.

"Темою зустрічі може бути загроза російської агресії в Україні… Ми пропонуємо, щоб зустріч відбулася на наступному тижні, тоді можна буде розповісти більше про дипломатичні зусилля президента Дуди", – заявив Кумох.

Він додав, що польська сторона також очікує на отримання інформації з цього приводу від німецької та французької сторін.

Як очікується, зустріч має відбутися у Берліні на початку наступного тижня.

Кумох також повідомив, що президент Дуда летить на відкриття Зимових Олімпійських ігор в Пекін, де також вестиме дипломатичні переговори на тему ситуації навколо України. За його словами, ці розмови мають на меті "вплинути на Путіна з іншого боку".

Очікується, що в Пекіні Дуда зустрінеться з лідером КНР Сі Цзіньпіном та головою МОК Томасом Бахом. Не виключено також проведення зустрічей з генсеком ООН та окремими лідерами пострадянських країн, які мають можливість безпосередньо спілкуватися з президентом РФ. Як повідомив польський посадовець, беруться до уваги усі можливості вплинути на позицію Кремля.

Кумох також зазначив, що Дуда перебуває у постійному контакті з Президентом України Володимиром Зеленським. За його словами, президент РП є "речником України" на всіх міжнародних форумах.

Веймарський трикутник заснований в 1991 році у німецькому Веймарі главами МЗС Польщі, Німеччини, Франції для розвитку співпраці між країнами.

Новости по теме:
Источник: bankova.com.ua

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть