У командуванні ВПС США в Європі пояснили, що до такого кроку вдалися через те, що Росія продовжує нарощувати військову присутність біля України та на окупованих територіях. Натомість додаткові американські винищувачі дадуть можливість зміцнити боєздатність, а також стримування й оборону союзників.

F-15 Eagle взаємодіятимуть з польськими та данськими літаками F-16. Разом з литовською авіабазою вони здійснюють патрулюваннях у рамках місії повітряної поліції НАТО в країнах Балтії. Крім цього, винищувачі США тісно співпрацюватимуть з Об'єднаним центром повітряних операцій Uedem, який базується у Німеччині.

Розгортання американських F-15 у Польщі підвищує можливості колективної оборони на східному фланзі НАТО та розширює місію з патрулювання повітряного простору,
– наголосив генерал Джефф Харрігіан.

У американських ВПС також зауважили, що країни Балтії, розташовані на східному кордоні НАТО, не мають власних винищувачів. "Тому інші союзники по НАТО відправляють змінні загони винищувачів на авіабази в Естонії та Литві для забезпечення безпеки балтійського неба", – мовиться у повідомленні.

США вирішили посилити свою військову присутність в Європі через загрозу нового російського вторгнення в Україну. Польща, наприклад, прийняла 1 700 американських солдатів. Перші з них прибули у Жешув, розташований неподалік українського кордону, 5 лютого. Пентагон допускає залучення цих військових до евакуації американців з України, якщо виникне така потреба.