Apple запатентувала механізм гнучкого екрану без складок
Відомство з патентів і товарних знаків США опублікувало поданий компанією Apple патент під назвою «Електронні пристрої з гнучкими екранами і шарнірними з'єднаннями».
Як повідомляє Naked Science, в документі описана концепція, що дозволяє складати гнучкий дисплей без утворення складок. Зараз через те, що екран гнучких гаджетів прикритий не склом, а спеціальною пластиковою плівкою, в розкладеному стані на ній можуть утворюватися вм'ятини та звилини.
Подібний недолік, як наголошується, проявився у гнучких смартфонів Samsung Galaxy Fold і Motorola Razr. На їх дисплеях можуть утворюватися складки, які промацуються пальцем і помітні при яскравому освітленні.
У схемі, запропонованій Apple, місце згину екрану утворює петлю, залишаючи навколо шарніра трохи вільного простору і злегка випираючи назовні. При цьому основні частини краю дисплея щільно прилягають одна до одної. Такий спосіб складання дозволяє зменшити механічне напруження, що виникає в пластиковій плівці.
Взаємне переміщення пласких частин екрана навколо місця згину забезпечується шарнірним зчленуванням. Конструкція механізму передбачає, що в розкладеному стані під лінією згину буде утворюватися порожнеча: щоб такого не відбувалося, до нерухомих частин корпусу прикріплені рухомі стулки. Коли телефон розкладається, ці стулки змикаються, беручи на себе тиск і захищаючи дисплей.
Зазначається, що перший патент в області гнучких дисплеїв Apple подала ще у 2011 році. А у 2018-му Apple запатентувала спосіб позбавлення від складок на екранах за допомогою спеціальних канавок на пластиковій плівці.