Через розетку: на Львівщині блискавка влучила в жінку, яка знаходилася в будинку
На Львівщині вдалося врятувати жінку, в яку влучила блискавка в її хаті - непритомну спочатку самостійно реанімував чоловік, потім медики.
37-річна Галина Герелей те, що вижила після влучання блискавки, називає дивом. Громовиця залишила слід на спині, який нагадує павутину з маленьких шрамів. Згадує, як різкий сильний біль пронизав усе тіло.
"Я спиною сиділа до розетки, чую - вистріл в мене, і світло згасло. Дуже почало боліти, ноги відказувати. Чоловік викликав швидку і він мене до тями приводив", - розповідає Галина.
Жінка сиділа на підлозі на килимі, навпроти були діти. Але громовиця їх не зачепила. Від розетки до Галини було близько трьох метрів. Нічого металевого, каже жінка, не мала на собі, і телефоном теж не користувалася. Всі електричні прилади повимикала, але вони згоріли.
"Повимикали телефони, телевізор. Розетка і диван стояв, і я плечами до розетки, але тільки на підлозі. Воно мене так вдарило, що аж розетку вирвало", - ділиться постраждала.
Сьогодні пані Галина почувається значно краще. Але залишатиметься під наглядом лікарів-кардіологів. Адже розряд блискавки насамперед вражає серце.
Експерти кажуть, що основна причина нещасного випадку - це відсутність блискавкозахисту на будинку. Розряд громовиці потрапив просто в домашню електромережу. Напруга у таких випадках може сягати кількох тисяч вольт. Тому й згоріла вся техніка. І могли загинути люди. І нагадують, як уберегтися від блискавки навіть удома, де, здавалося б, безпечно.
"Зачиніть усі вікна, усі двері, уникайте протягу у приміщеннях, він провокує і притягує кульову блискавку. Вимикати електромережу взагалі у будинку, знеструмлюйте будинок, квартиру загалом", - каже рятувальник Юрій Романюк.
І в жодному разі не користуватися мобільним телефоном, бо він слугує провідником. А постраждала уже вирішила - перше, що проситиме зробити чоловіка, таки встановити громовідвід. Це, напевне, буде дешевше, ніж тепер відновлювати усю втрачену техніку і здоров’я.